Skip links
İSİB, Aquatherm Nitra Fuarı’na Info Stand ile Katıldı - 1

İSİB, Aquatherm Nitra Fuarı’na Info Stand ile Katıldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 7-10 Şubat tarihleri arasında Slovakya’nın Nitra şehrinde gerçekleştirilen Aquatherm Nitra Fuarı’na Info Stand ile katıldı. 22.’si yapılan fuara İSİB adına Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özen’in iştirak etti.

17.000 kişinin ziyaret ettiği fuarda bu sene 7 ülkeden 182 adet katılımcı yer aldı. Fuara, Türkiye’den ise İSİB dışında 2 Türk firması kurumsal olarak katıldı.

Aquatherm Nitra Fuarı’nda Türkiye Cumhuriyeti Bratislava Ticaret Müşaviri Nihan Odabaşı Şansever İSİB standını ziyaret ederek Slovak ekonomisi ve ülkenin ticaret kültürü ile ilgili bilgi aktardı. Şansever, ayrıca Türk katılımcı firmalarını da ziyaret ederek kendilerine ülke ve devlet desteklerine yönelik bilgilendirme yaptı.

Fuar kapsamında The Association of Construction Entrepreneurs of Slovakia Genel Sekreteri Malek Malina, APPLIA Slovakia Association of Manufacturers of Household Appliances Genel Sekreteri Andrej Hrdlicka ve The Association of Slovak Scientific and Technical Societies (ZSVTS) ve European Federation of National Engineering Associations Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dusan Petras ile İSİB standında bir toplantı gerçekleştirildi. Dernek ve kurum yetkililerine ürün arama portalı “members.isib.org.tr” hakkında bilgi aktarılırken Ekim ayında gerçekleştirecek ISK SODEX Alım heyeti organizasyonu için iş birliği yapılması konusunda bilgi alışverişi yapıldı.

İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özen fuara katılım ile ilgili yaptığı açıklamada, İSİB olarak tüm ülkelerde yaptıkları pazarlama, satış ve iletişim faaliyetleri ile ülkeler ve sektörler arası ilişkileri daha da yukarılara çıkarmak ve sektörün ihracat hedeflerini daha da yükseltme konusunda çalıştıklarını ifade ederek “Slovakya’daki İklimlendirme Sektörü pazarında her ne kadar Almanya merkezli şirketlerin ağırlığını görsekte geçtiğimiz yıllarda burada Türkiye olarak yaklaşık yüzde 50 ihracat büyümesi gösterdik. Buradan hareketle Aquatherm Nitra Fuarı’na İSİB olarak katılarak standımızda önemli görüşmelere ve ticari işbirliği toplantılarına ev sahipliği yaptık. Fuar genelinde gerçekleştirdikleri tanıtım faaliyetini başarı ile tamamlandık” dedi.