Skip links

Denetim Kurulu

İSİB, Türk İklimlendirme Sektörünün yurtdışında tanıtımını sağlamakta ve ihracatçı firmalara yurtdışında destek olmaktadır.

Denetim Kurulu - 1
Denetim Kurulu - 2
Denetim Kurulu - 3

Murad BAKANAY

Denetim Kurulu Üyesi
Niba Su Soğutma Kuleleri San. Tic. A.Ş.
Denetim Kurulu - 4

Ahmet Hayri GÖKŞİN

Denetim Kurulu Üyesi
Havak A.Ş.
Denetim Kurulu - 5

Ahmet Cevat AKKAYA

Denetim Kurulu Üyesi
Akkaya Isı Makinaları ve Doğalgaz A.Ş.

Ahmet Cevat Akkaya

Denetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Konya’da dünyaya gelen Ahmet Cevat AKKAYA, 1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılında Japonya’da Kalite Yönetimi ve Tahribatsız Muayene yöntemleri konusunda eğitim aldı. 2000 yılından bu yana kazan ve ısı makinaları imalatı yapan Akkaya Isı Makinaları ve D. Gaz Anonim şirketinde yönetici pozisyonunda çalışmaktadır. ASNT-Turk kuruluş aşamasında yer alan Ahmet Cevat Akkaya, 2014 – 2018 yılları arasında Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği (KBSB) Yönetim Kurulu Üyeliği, 2018-2020 arası KBSB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Halen KBSB yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir. TSE – MTC179 “SİLİNDİRİK VE SU BORULU KAZANLAR/ATEŞLE TEMAS ETMEYEN BASINÇLI KAPLAR” ayna teknik komitesi başkanlığı görevini de sürdürmektedir. Eğitim sürecine İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde devam etmekte olan Ahmet Cevat Akkaya evli ve iki çocuk babasıdır.

AHMET HAYRİ GÖKŞİN

Denetim Kurulu Üyesi

Ahmet H. Gökşin 1955 yılında İstanbul’da doğmuş olup, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun olmuştur. Mezun olduğu yıldan itibaren iklimlendirme sektöründe çalışmaya başlamış, 10 yıl kadar profesyonel çalışma hayatından sonra, 1988 yılında Havak şirketini, 2008 yılında ise General Filter Havak şirketini kurmuştur. Halen her iki şirkette de yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Denetim Kurulu üyesi olduğu İSİB dışında, ISKAV’da ve ASHRAE Turkish Chapter’da yönetim kurulu üyeliği, İSKİD’de onur kurulu üyeliği yapmaktadır. Üyesi olduğu diğer mesleki kuruluşlar, TOBB İklimlendirme meclisi, MMO, TTMD, İklimlendirme Teknik Kurulu, Temizoda Teknolojileri Derneği, Türk Isı Bilimi Tekniği Derneği’dir. Ahmet H. Gökşin evlidir ve Ege isminde bir oğlu vardır.

MURAT BAKANAY

Denetim Kurulu Üyesi

İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi Murat Bakanay, 1968 tarihinde İstanbul’da doğdu. Bakanay, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İş İdaresi Bölümü mezunudur. 1996 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatı almaya hak kazanmıştır. Askerlik görevinden sonra 1993 yılında kurucu ortağı olduğu Niba Soğutma Kuleleri A.Ş. de çalışmaya başlamıştır. Halen aynı firmada Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevini sürdürüyor. Bir dönem İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneğinde de Yönetim Kurulu üyeliği yapan Bakanay, evli ve iki çocuk babasıdır.