Skip links

Başkandan

İSİB, Türk İklimlendirme Sektörünün yurtdışında tanıtımını sağlamakta ve ihracatçı firmalara yurtdışında destek olmaktadır.

Başkandan - 1

Sektörümüzün Kıymetli Temsilcileri

2012 yılında kurduğumuz ve hep birlikte bugüne getirdiğimiz Birliğimiz, Türk İklimlendirme Sektörünün dünyada daha rekabetçi olabilmesi ve bilinirliğinin artması için çalışmalarına devam ediyor.

2018 yılının Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz seçimlerde bizlere duyduğunuz güvene ve desteğe layık olmaya çalışacağız. Yönetim Kurulumuz ve tüm İSİB çalışanları olarak üyelerimizin beklentileri, hedefleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön vermeyi, sektörümüzü her platformda en iyi şekilde temsil etmeyi misyon edindik.Biliyoruz ki ülkemizin ve sektörümüzün katma değeri yüksek üretime, Ar-Ge’ye, ihracata ve kaliteli bir iş gücüne ihtiyacı var. İşte bu bilinçle, örgütlenme yapısını tamamlamış olan sektörümüzün hem iç hem de dış pazarlarda daha güçlü olacağına inancımız tam. Öte yandan ihracatın önemini kavramış olan iklimlendirme sanayicimizin Birlik olarak her zaman yanında olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Sektörümüz her alanda gurur duyulacak bir gelişim süreci yaşıyor.

Birlik ve beraberlik içinde projelerimizle geleceğimizi şekillendirmeye, hedeflerimize ulaşmaya, sektör ihracatımızı hak ettiği noktalara ulaştırmaya çalışacağız.

Başkandan - 2
Başkandan - 3
Başkandan - 4

MEHMET H. ŞANAL

Yönetim Kurulu Başkanı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İş hayatına üniversite eğitimi devam ederken başlamış olup,1990 yılında kurucu ortak olarak Şanal Elektrik Motorları firması ile atılmıştır. İş hayatına 1995 yılına kadar elektrik motoru üretimi ile devam etmiştir. 1995 yılından itibaren Üntes Isıtma Klima Soğutma San. ve Tic.A.Ş. de ikinci kuşak yönetici olarak yönetimi devralmış olan Şanal, 1997 yılından itibaren Üntes Grup firmalarının Yönetim Kurulu Başkanlığını Yürütmektedir. 1999 -2012 yılları arasında OAİB Makina ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim kurulunda muhasip üye olarak görev almıştır.2012- 2018 yılları arasında OAiB İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliğinde Başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Mehmet Şanal halen Ankara Sanayi Odası Meclis üyeliği, TOBB İklimlendirme Meclisi üyeliği, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu-Başkon Sanayi başkanlığı, Iskav Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Evli olup, İrem ve İpek adında iki kız çocuğu bulunmaktadır.