Skip links

Hakkımızda

İSİB, Türk İklimlendirme Sektörünün yurtdışında tanıtımını sağlamakta ve ihracatçı firmalara yurtdışında destek olmaktadır.

Hakkımızda - 1
Hakkımızda - 2

Hakkımızda

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Türkiye’de iklimlendirme sektöründe tek ve koordinatör İhracatçılar Birliğidir. Faaliyetlerine 2012 yılında başlayan İSİB Türk İklimlendirme Sektöründe faaliyet gösteren tüm ihracatçı firmaları tek bir çatı altında toplamak ve sektör ihracatının potansiyelini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Faaliyetlerimiz

İSİB, İhracat potansiyeli görülen pazarlarda yer alan fuarlara yönelik milli katılım organizasyonları düzenlenmek, Yurt dışında düzenlenen sektörel fuarlara katılım sağlamak, sektörel ticaret heyetleri ve alım heyetleri düzenlemek, İklimlendirme sektörüne yönelik Tasarım Yarışması düzenlemek, Firmalarımızın dış pazarlara dönük olarak ihtiyaç duydukları konularda eğitimler vermek, Sektörel ülke raporları hazırlamak, Sektörel sorunların çözümlerine yönelik çalıştay ve üye buluşma toplantıları düzenlemek gibi görevlerinin yanında dünya pazarlarında Türk ihraç ürünlerinin popülaritesini arttıracak diğer kişi yada organizasyonların çalışmalarına da destek olmaktadır.

Yukarıdaki faaliyetlere ek olarak İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği, Türk İklimlendirme Sektörünün yurt dışında tanıtımına yönelik olarak gözlem ve araştırma yapma, broşür, katalog ve dergi hazırlama, yurt dışında sektörel medya organlarında, fuarlarla eş zamanlı olarak fuar alanlarında ve şehir merkezlerinde reklam verme, Sektörel faaliyetlere sponsor olmak gibi çok değişik görevler ifa etmektedir.

Hakkımızda - 3
Hakkımızda - 4
Hakkımızda - 5
Hakkımızda - 6
Hakkımızda - 1
Hakkımızda - 8

10 Yılda İSİB

2100+
Üye
30+
Ülkede
40+
İnfo Stant
45+
Ticaret Heyeti

MEHMET H. ŞANAL

Yönetim Kurulu Başkanı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İş hayatına üniversite eğitimi devam ederken başlamış olup,1990 yılında kurucu ortak olarak Şanal Elektrik Motorları firması ile atılmıştır. İş hayatına 1995 yılına kadar elektrik motoru üretimi ile devam etmiştir. 1995 yılından itibaren Üntes Isıtma Klima Soğutma San. ve Tic.A.Ş. de ikinci kuşak yönetici olarak yönetimi devralmış olan Şanal, 1997 yılından itibaren Üntes Grup firmalarının Yönetim Kurulu Başkanlığını Yürütmektedir. 1999 -2012 yılları arasında OAİB Makina ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim kurulunda muhasip üye olarak görev almıştır.2012- 2018 yılları arasında OAiB İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliğinde Başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Mehmet Şanal halen Ankara Sanayi Odası Meclis üyeliği, TOBB İklimlendirme Meclisi üyeliği, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu-Başkon Sanayi başkanlığı, Iskav Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Evli olup, İrem ve İpek adında iki kız çocuğu bulunmaktadır.