Skip links

İSİB, ASHRAE CRC 14. Bölge Konferansı’na Platin Sponsor Olarak Katıldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 9-10 Eylül tarihlerinde İspanya’nın başkenti Madrid’te yapılan ASHRAE CRC 14. Bölge Konferansı’na platin sponsor olarak katıldı.

2030 ve 2050 dekarbonizasyon hedeflerini karşılamak için iklimlendirme sektörünün global vizyonunu oluşturmak temasıyla gerçekleştirilen etkinliğe İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Poyraz, Yönetim Kurulu Üyesi
O. Murat Erenoğlu ile Denetim Kurulu Üyesi ve ASHRAE Turkish Chapter Başkanı Ahmet H. Gökşin katıldı.

İspanya hükümeti İnovasyon birimi Genel Sekreteri Teresa Riesko açılışını yaptığı etkinlik kapsamında Industry Round Table toplantısı başta olmak üzere teknik seminerler ve birçok iş toplantısı gerçekleştirildi. Etkinliğin kapanış yemeği ise ASHRAE Başkanı Farooq Mehboob’un katılımı ile yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Madrid Ticaret Müşaviri Nazlı Seza Onat’ın da ziyaret ettiği etkinlikte İspanya’daki iklimlendirme sektörü ile ilgili bilgi alışverişinde bulunarak pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinin etkin kullanılması konusunda kendisinden bilgiler alındı.

ASHRAE CRC 14. Bölge Konferansı’nın bölgenin en önemli buluşması olduğunu ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Poyraz yapılan iş görüşmeleri ve Industry Round Table toplantısında Türk İklimlendirme sektörünü en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade ederek şunları söyledi:
“İSİB olarak tüm Dünya’da yaptığımız tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile sektörümüzün ihracatını en yüksek seviyeye getirme vizyonu ile hareket ediyoruz. ASHRAE CRC 14. Bölge Konferansı da İspanya ve bölgesi için bu vizyonun önemli bir parçası. Konferansın platin sponsoru olarak hem birebir hem de dijital platformlar da iyi bir tanıtım yaptığımızı düşünüyorum. Sektörümüzün gelişimi ve ihracatının artırılması amacıyla ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımız yabancı muhataplarımızla bilgi alışverişinde bulunarak sektör olarak ihtiyaç duydukları bilgileri paylaştık. Ayrıca konferans öncesinde ASHRAE Başkanı Farooq Mehboob’un katılımı ile bir toplantı gerçekleştirerek 9-14 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek ASHRAE’nin en önemli global toplantılarından RAL CRC İstanbul’un hazırlık çalışmalarını ele aldık. İklimlendirme sektörünün en prestijli etkinliklerinden biri olacak RAL CRC İstanbul’a ev sahipliği yapacak olmaktan mutluluk duyduğumuzu Sayın Başkan’a bildirdik. “

MEHMET H. ŞANAL

Yönetim Kurulu Başkanı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İş hayatına üniversite eğitimi devam ederken başlamış olup,1990 yılında kurucu ortak olarak Şanal Elektrik Motorları firması ile atılmıştır. İş hayatına 1995 yılına kadar elektrik motoru üretimi ile devam etmiştir. 1995 yılından itibaren Üntes Isıtma Klima Soğutma San. ve Tic.A.Ş. de ikinci kuşak yönetici olarak yönetimi devralmış olan Şanal, 1997 yılından itibaren Üntes Grup firmalarının Yönetim Kurulu Başkanlığını Yürütmektedir. 1999 -2012 yılları arasında OAİB Makina ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim kurulunda muhasip üye olarak görev almıştır.2012- 2018 yılları arasında OAiB İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliğinde Başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Mehmet Şanal halen Ankara Sanayi Odası Meclis üyeliği, TOBB İklimlendirme Meclisi üyeliği, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu-Başkon Sanayi başkanlığı, Iskav Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Evli olup, İrem ve İpek adında iki kız çocuğu bulunmaktadır.