Skip links
Dünyanın ticaret devlerini buluşturan FIA Fuarı’nda iklimlendirme sektörünü temsil ettik - 1

Dünyanın ticaret devlerini buluşturan FIA Fuarı’nda iklimlendirme sektörünü temsil ettik

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) olarak, 55’inci Uluslararası Cezayir Fuarı’nda (FIA) yer aldık. Ülkemizin onur konuğu olduğu 24-29 Haziran tarihleri arasında Cezayir’de gerçekleşen fuara, Türkiye’den 51 ihracatçı firma ve kurum katılım sağladı. Birlik olarak 12 metrekarelik bir info stant ile sektörümüzü temsil ettik.

Ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştığımız FIA Fuarı’nın ilk günü T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, T.C. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, Türkiye’den gelen katılımcıların stantlarını ziyaret etti.

T.C. Cezayir Büyükelçisi Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, T.C. Cezayir Ticaret Müşaviri Murat Ersoy, T.C. Cezayir Ticaret Müşaviri Yardımcısı Mehmet Emin Yiğitbaşı da fuar alanını ziyaret ederek katılımcı firmalarla görüşmeler gerçekleştirdi.

Fuarın üçüncü günü moderatörlüğünü Prof. Dr. Chakib Benafri’nin yaptığı ‘Cezayir-Osmanlı Tarihinde Hacı Ahmed Bey’in Önemi’ başlıklı panel gerçekleştirildi. Fuarın beşinci gününde ise Prof. Dr. Mostefa Khiati’nin katılımıyla ‘Türkiye ile Cezayir Arasında Sosyal Dayanışma’ başlıklı konferans gerçekleştirildi ve önemli bilgiler paylaşıldı. Fuar boyunca, iki ülke arasındaki yeni ticari iş birlikleri için görüşmeler sağlandı ve firmalar stratejik ortaklıklar için temaslarda bulundu.