Skip links
İSİB, HVAC&Refrigeration Live Fuarına Info Stand ile Katıldı - 1

İSİB, HVAC&Refrigeration Live Fuarına Info Stand ile Katıldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 18-19 Nisan tarihlerinde İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan HVAC&Refrigeration Live Fuarı’na Info Stand ile katıldı.

Fuara Türkiye’den 15 firma iştirak ederken heyet başkanlığını İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Osman Baştaş yaptı.

Fuar’da İSİB ve Türk katılımcı firmaların standlarını ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti Londra Ticaret Müşaviri Abdurrahman Deniz ve Ticaret Uzmanı Emre Aydın yetkililerden bilgi alarak iki ülke arasındaki ticari ilişkiler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

HVAC&Refrigeration Live Fuarının Türk İklimlendirme Sektörü için önemli olduğunu ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Baştaş, fuarla ilgili şunları söyledi: “İngiltere 18 milyar doları aşan iklimlendirme sektörü ithalatı ile Dünya’nın 6. büyük sektör ithalatçısı konumunda. Türk İklimlendirme Sektörü olarak bu ülkedeki 7’inci büyük ihracatçı ülke konumundayız. Sektörümüzün ticaretini bu ülkede sağlamlaştırmak ve bir basamak yukarı çıkarmak adına katıldığımız HVAC&Refrigeration Live Fuarı’na 15 Türk firması ile birlikte iştirak ettik. İSİB olarak fuar süresince sektörümüz firmalarımızı ve İngiltere’deki misafirlerimizi standımızda ağırlamaktan ve görüşmelere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduk.”