Skip links
İSİB Yönetim Kurulu’ndan TÜSİAD Başkanı’na Nezaket Ziyareti - 1

İSİB Yönetim Kurulu’ndan TÜSİAD Başkanı’na Nezaket Ziyareti

Türk İklimlendirme Sektörü’nün global ölçekteki en önemli paydaşı İSİB’in Yönetim Kurulu Üyeleri, 17 Ocak 2023 tarihinde TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’a bir nezaket ziyaretinde bulundu.

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yaptığı ziyaret kapsamında TÜSİAD Başkanı Orhan Turan ile başta İklimlendirme sektörü ihracat durumu olmak üzere sektörümüzü ilgilendiren gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Yaklaşık bir saat süren toplantı, İSİB ve TÜSİAD arasındaki ilişkilerin bir üst seviyeye çıkarılması konusunda temenni ve isteklerin ifade edilmesi ardından sona erdi.

MEHMET H. ŞANAL

Yönetim Kurulu Başkanı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İş hayatına üniversite eğitimi devam ederken başlamış olup,1990 yılında kurucu ortak olarak Şanal Elektrik Motorları firması ile atılmıştır. İş hayatına 1995 yılına kadar elektrik motoru üretimi ile devam etmiştir. 1995 yılından itibaren Üntes Isıtma Klima Soğutma San. ve Tic.A.Ş. de ikinci kuşak yönetici olarak yönetimi devralmış olan Şanal, 1997 yılından itibaren Üntes Grup firmalarının Yönetim Kurulu Başkanlığını Yürütmektedir. 1999 -2012 yılları arasında OAİB Makina ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim kurulunda muhasip üye olarak görev almıştır.2012- 2018 yılları arasında OAiB İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliğinde Başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Mehmet Şanal halen Ankara Sanayi Odası Meclis üyeliği, TOBB İklimlendirme Meclisi üyeliği, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu-Başkon Sanayi başkanlığı, Iskav Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Evli olup, İrem ve İpek adında iki kız çocuğu bulunmaktadır.