Skip links
İSİB’ten Agro Food Drink Tech Fuarı’na Milli Katılım Organizasyonu - 1

İSİB’ten Agro Food Drink Tech Fuarı’na Milli Katılım Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 18-20 Kasım tarihleri arasında Gürcistan’ın başkenti Tiflis şehrinde gerçekleştirilen Agro Food Drink Tech Fuarı’na milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi.

Gürcistan’da tarım ve bağlı teknolojiler alanındaki son gelişmeleri ve yenilikleri sunan tek endüstri ihtisas fuarı olan Agro Food Drink Tech Fuarı, bu yıl 20. kez düzenlendi. Gürcistan Çevre Koruma ve Tarım Bakanlığı Baş Bakan Yardımcısı George Khanishvili ve T.C. Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay’ın açılış konuşmaları ile başlayan fuarda, İklimlendirme Sanayi’nden Soğutma ve Havalandırma sistemlerine yönelik ürünler sergilendi. Fuara Milli Katılım kapsamında Türkiye’den 6 firma iştirak etti.

Gürcistan Çevre Koruma ve Tarım Bakanlığı Baş Bakan Yardımcısı George Khanishvili fuar açılışından sonra Türk firmaların stantlarını ziyaret ederek katılımcı firmaların yetkililerinden bilgi aldı. Bununla birlikte T.C. Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay, T.C. Tiflis Ticaret Müşaviri Ahmet Darçın ve İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Levent Aydın fuardaki stantları ziyaret ederek görüşmeler gerçekleştirdi.

Agro Food Drink Tech Fuarı’na yapılan Milli Katılım organizasyonunun firmalarımız adına başarılı geçtiğini ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Levent Aydın şunları söyledi: “Gürcistan hem komşu ülke olması hem de ithalatının büyük kısmını Türkiye’den yaptığı için sektörel olarak bizim için de stratejik bir öneme sahip. Agro Food Drink Tech Fuarı her ne kadar ağırlıkta tarım ürünleri ve teknolojileri üzerine bir fuar olsa da soğutma sistemleri alanında yer alan firmalarımıza çok ciddi ticari bağlantı imkanı sundu. Milli Katılım organizasyonumuza katılan 6 firmamız yaptıkları görüşmelerde ihracata dönüşecek birçok bağlantı gerçekleştirdi. İSİB olarak tüm ülkelerde yaptığımız pazarlama, satış ve iletişim faaliyetleri ile ülkeler ve sektörler arası ilişkilerin daha da yukarılara çıkacağını ve ihracat hedeflerimizi daha da yükselteceğimizi düşünüyoruz. İSİB olarak her alanda ihracatçılarımıza destek olmaktan gurur duyuyoruz.”

MEHMET H. ŞANAL

Yönetim Kurulu Başkanı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İş hayatına üniversite eğitimi devam ederken başlamış olup,1990 yılında kurucu ortak olarak Şanal Elektrik Motorları firması ile atılmıştır. İş hayatına 1995 yılına kadar elektrik motoru üretimi ile devam etmiştir. 1995 yılından itibaren Üntes Isıtma Klima Soğutma San. ve Tic.A.Ş. de ikinci kuşak yönetici olarak yönetimi devralmış olan Şanal, 1997 yılından itibaren Üntes Grup firmalarının Yönetim Kurulu Başkanlığını Yürütmektedir. 1999 -2012 yılları arasında OAİB Makina ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim kurulunda muhasip üye olarak görev almıştır.2012- 2018 yılları arasında OAiB İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliğinde Başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Mehmet Şanal halen Ankara Sanayi Odası Meclis üyeliği, TOBB İklimlendirme Meclisi üyeliği, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu-Başkon Sanayi başkanlığı, Iskav Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Evli olup, İrem ve İpek adında iki kız çocuğu bulunmaktadır.