Skip links
İSİB, Rusya’daki Climate World Fuarı’nda Türk İklimlendirme Sektörünü Temsil Etti - 1

İSİB, Rusya’daki Climate World Fuarı’nda Türk İklimlendirme Sektörünü Temsil Etti

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Rusya’nın başkenti Moskova’da 10-14 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenen Climate World Fuarı’nda yerini aldı.

Rusya’nın soğutma ve havalandırma alanındaki en büyük fuarı olan Climate World’e Info Stand ile iştirak eden İSİB, Türk İklimlendirme Sektörünün gücünü ve öne çıkan yönlerini fuar ziyaretçilerine tanıttı. 16. kez kapılarını açan fuara ziyarete gelen firmalarımız da görüşmelerini İSİB standında gerçekleştirdi. İSİB ayrıca fuar alanındaki reklam çalışması ile Türk İklimlendirme Sektörünün tanıtımını gerçekleştirdi.

Corona virüsü nedeniyle ziyaretçi düzeyinde bir miktar düşüş olmakla beraber çok fazla etkilenmeyen fuar, Rusya’dan ve özellikle orta Asya ülkelerinden çok fazla katılımcı aldı. Toplam 280 katılımcı firmanın iştirak ettiği fuara katılan Türk firmaları ise şunlar oldu:

  • Friterm
  • Karyer
  • Ercan Teknik
  • Refkar

Rusya, 11,5 milyar dolarlık ithalatı ile Dünya iklimlendirme sektörünün 11. büyük ithalatçı ülkesi konumunda. Rusya, Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında ise 7. Sırada yer alıyor.