Skip links
İSİB, İhracatı Geliştirme Faaliyetleri Kapsamında “The Big 5 Fuarı”nda - 1

İSİB, İhracatı Geliştirme Faaliyetleri Kapsamında “The Big 5 Fuarı”nda

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Türkiye İklimlendirme sektörünün dünya mal ticaretinden aldığı payı artırmak ve sürdürülebilir ihracat artışı sağlamak amacıyla 25-28 Kasım 2019 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen The Big 5 Fuarı’na standlı katılım gerçekleştirdi.


İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Türkiye İklimlendirme sektörünün dünya mal ticaretinden aldığı payı artırmak ve sürdürülebilir ihracat artışı sağlamak amacıyla faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. 25-28 Kasım 2019 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen The Big 5 Fuarı’na standlı katılım gerçekleştiren İSİB, standında fuara katılım göstermeyen üyelerinin kataloglarını da sergiledi. Aynı zamanda fuara ziyaretçi olarak katılan üyeleriyle de standını paylaşan İSİB, üyelerine iş görüşmelerini yapabilecekleri ortam konusunda da gerekli desteği sağladı.

Abu Dabi Büyükelçisi Sayın Can DİZDAR da 25 Kasım tarihinde beraberindeki heyetle birlikte İSİB standını ve katılımcı Türk firmaların stantlarını ziyaret ederek firmalar ve ürünleri hakkında bilgi aldı.

İSİB, İhracatı Geliştirme Faaliyetleri Kapsamında “The Big 5 Fuarı”nda - 2

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ŞANAL, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada ticari hareketliliğinin yoğun olduğu fuar süresince önemli diyaloglar geliştirdiklerini belirtti. BAE’nin (Birleşik Arap Emirlikleri) Türkiye İklimlendirme Sektörü ihracatında önemli bir paya sahip olduğunun altını çizen Şanal, Türkiye’nin BAE’ye olan ihracatının son bir yılda %6,3 arttığını, Türkiye iklimlendirme sektörünün BAE’den ithalatının 6,4 Milyon USD, ihracatının ise 54,5 Milyon USD olduğunu ifade etti. Şanal, ihracatın, ithalatı karşılama oranının ise %852 olduğunu belirtti.

66 farklı ülkeden 2.500 firmanın katılım sağladığı fuar, yaklaşık 68.000 kişi tarafından ziyaret edildi. Bir sonraki The Big 5 Fuarının ise 23-26 Şubat 2020 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirileceği açıklandı.