Skip links
İsib’in Lübnan Çıkartması - 1

İsib’in Lübnan Çıkartması

BEYRUT / LÜBNAN’A SEKTÖREL HEYET ORGANİZE EDEN İSİB, EŞ ZAMANLI OLARAK ASHRAE KONFERANS SPONSORLUĞU, TOPLANTILAR VE TESİS ZİYARETLERİ İLE FAALİYETLERİ İLE  YOĞUN BİR PROGRAM GERÇEKLEŞTİRDİ…
20 – 24 Eylül 2016 tarihleri arasında Beyrut / Lübnan’da “İklimlendirme Sektörel Ticaret Heyeti Programı” gerçekleştirildi.
Söz konusu Sektörel Ticaret Heyeti programına, İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Başkanı S. Zeki POYRAZ, Başkan Yardımcıları A. Metin DURUK ve Mehmet H. ŞANAL ile iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren 9 ayrı firma temsilcileri, Ekonomi Bakanlığı temsilcisi ve İSİB personeli katıldı.
Sektörel Ticaret Heyeti programı kapsamında 21 Eylül 2016 tarihinde dünyanın en büyük müteahhitlik ofislerinden biri olan ve dünya genelinde toplam 13.000 mühendisi bünyesinde barındıran Dar Al Handasah ile hizmet binalarında toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantı sonrasında, sırasıyla Lübnan Sanayi ve Ticaret Odası yetkilileri ve Lübnan Uluslararası Ticaret Odası – Lübnan Türk İş Konseyi Başkanı Wajıh BIZRI ile toplantı yapıldı. Aynı gün Beyrut Büyükelçisi Çağatay ERCİYES, Ticaret Müşavirleri Bekir Utku ATAHAN ve Emine LEKESİZ, Wajih BIZRI, heyet katılımcıları ile akşam yemeğinde bir araya gelmiştir.

İkili iş görüşmeleri 22 Eylül 2016 Perşembe günü Beyrut Amerikan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve İSİB’in gold sponsor olduğu ASHRAE Konferansı programı ile eşzamanlı olarak gerçekleştirildi. Aynı gün ASHRAE Konferansı Gala Yemeği’ne firmalarımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizle katılım sağlandı.
23 Eylül 2016 tarihinde ise ticaret heyetine katılan firmalarımız fabrika ve müşteri ziyaretleri gerçekleştirmişler, akşam da firmalarımız ile ticaret heyetinin değerlendirilmesi yapılmıştır.