Skip links
Gelenekselleşen İSİB Sektör Buluşma Toplantısı Antalya'da Geniş Katılımla Yapıldı - 1

Gelenekselleşen İSİB Sektör Buluşma Toplantısı Antalya’da Geniş Katılımla Yapıldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından, İklimlendirme Sektörünün geldiği son durumunun değerlendirildiği, teknik bilgilendirme ve eğitim programlarının gerçekleştirildiği ve bunların yanında sektörel birlikteliğin geliştirilerek, İSİB’den beklentilerin konuşulduğu İSİB çalıştayı 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya – Venezia Palace De Luxe Resort Hotel’de gerçekleştirildi.

300’e yakın katılımcı ile gerçekleştirilen Etkinliğin ilk günü Doğan YILMAZ’ın Kredi Kayıt Bürosu Bilgilendirme semineri ile başladı. Ardından açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye İSİB Yönetim Kurulu Başkanı S. Zeki Poyraz geldi ve katılımcıları selamlayarak bu yıl 5.’si düzenelenen bu etkinliğin önemine vurgu yaptı. S. Zeki Poyraz’ın konuşmasının ardından Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel kürsüden katılımcılara seslenerek hem İklimlendirme Sektöründe son yıllarda yükselen ihracat değerleri için teşekkür etti hem de Türkiye Ekonomisi hakkında bilgiler verdi.

Sektör Buluşma Toplantı’sının ilk gününde son olarak İSİB tarafından organize edilen “3. İklimlendirme Sanayi Ürün ve Mühendislik Tasarımı Yarışması”nın ödül töreni gerçekleştirildi. Törende ilk olarak final aşamasına gelen 5 adet proje sahibi sahneye çıkarak projelerinden anlattı. Tasarım Yarışmasında ilk üçe giren proje sahipleri ödüllerini Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Koordinatör Başkanı  Ahmet Kahraman ve İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı S. Zeki Poyraz’ın elinden aldılar.

Etkinliğin ikinci günü Ekonomist Murat Sağman’ın “Dünya ve Türkiye Ekonomisi Sunumu” ile başladı. Önümüzdeki dönemde Türkiye ve Dünya ekonomisini nasıl değişikliklerin beklediğinin anlatıldığı sunumdan sonra. Serdar Sement tarafından “Siyasi ve Ekonomik İstikrar İçin İnformasyon Toplama-İşleme” ve “Siyasi Risk İzlekleri” konulu bir seminer gerçekleştirildi. Öğleden sonra ilk olarak ASHRAE Katar Chapter’ın eski başkanı Hassan Sultan’ın ASHRAE bilgilendirme sunumu gerçekleştirldi. Ardından Türkiye’de kurulan ASHRAE öğrenci temsilciliklerinin açılış töreni gerçekleştirildi. Devamında “Sanayinin Üniversitelerden Beklentileri Paneli”ne geçildi ve karşılıklı beklentiler konuşuldu. Son olarak İSİB ile Air-Conditioning, Heating, and Refrigeration Institute (AHRI) arasında işbirliği hakkında bilgiler vermek üzere Macit Toksoy tarafından katılımcılara bir sunum yapıldı.

İSİB Sektör Buluşma Toplantısı’nın son gününde ilk olarak Dr. Atakan Genç “Kurumsallaşma, Kurumsal Verimlilik, Stratejiler ve Hedefler” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Ardından Ethem Kocabaş tarafından verilen “Aklı İmkansızlığa Açabilmek – Liderliğin Zihin Kodları” konulu sunuma geçildi. Öğleden sonra TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu ve Rıza Seymen tarafından TÜBİTAK ve Teydeb destekleri; Prof. Dr. Mehmet ARİK tarafından “İnovasyonun Önemi”; Hakan Kızıltoprak ve Ömer Yavaş tarafından Türkiye’nin CERN’e ortak üyeliği işbirliği ve ihale olanakları; ve son olarak da Alarko-Carrier firmasından Nurettin Işık Yalın Üretim Teknikleri konulu bir sunum gerçekleştirdi.

İSİB Sektör Buluşma Toplantısı S. Zeki Poyraz’ın kapanış konuşması ile son buldu…