Skip links
Mostra Convegno, Türk iklimlendirme sektörünü bekliyor - 1

Mostra Convegno, Türk iklimlendirme sektörünü bekliyor

İklimlendirme sektörünün Avrupa’daki en büyük fuar organizasyonlarından biri olan Mostra Convegno Expocomfort (MCE),18-21 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacak olan organizasyonun tanıtımı için 9 Mayıs 2013’te Türkiye’ye geliyor.

İtalyan Ticaret Odası Derneği tarafından İstanbul Swiss Otel’de gerçekleştirilecek olan tanıtım organizasyonuna İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) de destek veriyor.

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Poyraz, iki yılda bir İtalya’nın en büyük ve modern fuar merkezinde düzenlenen MCE’nin iklimlendirme sektörünün en büyük ve önemli  organizasyonu olduğunu vurguladı. MCE fuarına, yurt dışı pazar yelpazesini geliştirmek, genişletmek isteyen, daha fazla ihracat yapmak isteyen, görgüsünü, bilgisini arttırmak isteyen iklimlendirme mensubunun mutlaka yer alması gerektiğini ifade eden Poyraz, fuarın geniş bir coğrafyaya hitap ettiğini, Avrupa ve Afrika pazarından yoğun ilgi gördüğünü, organizatörlerin ciddi anlamda alım heyeti organizasyonları düzenlediğini belirtti. Poyraz, “ İSİB olarak MCE’ye destek oluyoruz. Türkiye’nin MCE’ye olan ilgisi ve katılımı son yıllarda büyüdü. En son 2012 yılında yapılan fuara ülkemizden 74 firma katıldı. Devletimiz de fuarlarda sektör mensuplarımızı ziyaret ederek destek vermektedir. Yine ayını yıl MCE fuarında, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şener ve İhracat Genel Müdür Yardımcısı Volkan Ağar 74 firmamızı tek tek ziyaret etti. Görüş alışverişlerinde bulundu, destek oldu. Böylesine destekler bizlere moral olmakta, motive etmektedir.  Sektörümüzün müteahhitleri, mühendisleri, akademisyenleri de mutlaka bu fuarı ziyaret edip, katkıda bulunmalıdır” dedi.  Fuarda ısıtma, soğutma, havalandırma, klima ve tesisat sistemlerinde en son teknolojiye sahip ürünlerin görücüye çıkacağını, fikirlerin paylaşılacağını kaydeden Poyraz, “ MCE fuarı verimli ve prestijli bir fuar ve bu fuarda önemli iş bağlantıları yapma, iş ortaklıkları kurma fırsatı yakalamak mümkün. Sektörün içinde olan herkesi bu fuara bekliyoruz.” dedi.

2012 yılında düzenlenen MCE fuarına 58 farklı ülkeden, 900’ü yabancı toplam 2100 firma katılmış ve 136 ülkeden 155 bin profesyonel ziyaretçi iştirak etmişti. 2014 yılı için ise bugüne kadar 43 ülkeden 1000 firmanın katılım için başvuruda bulunduğu ve beklentilerin katılım oranının bir önceki organizasyona oranla daha yüksek olacağı belirtildi.