Skip links

İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023

İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 1
İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 2
Sektör Strateji Çalıştayında 2028 Hedeflerimizi Netleştirdik

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB), Türk İklimlendirme Sektörü’nün 2028 yılı yol haritasını belirlediği, stratejisini ve ekonomik gelişmeleri konuştuğu, yıl içinde yaşanan önemli idari ve ticari gelişmeleri üyeleri ile paylaştığı İklimlendirme Sektörü Strateji Çalıştayı 31 Ekim-2 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya Cornelia Diamond Hotel’de gerçekleştirildi. Çalıştay programı içinde İSİB İhracat Liderleri Ödül Töreni yapılarak dereceye giren firmalar ödüllendirildi.İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal’ın ev sahipliğinde yaklaşık 200’ü aşkın sektör paydaşının katılımı ile yapılan çalıştayda 2028 yılında ihracat hedeflerine yönelik interaktif bir çalışma gerçekleştirilirken önümüzdeki yıllarda sektörün gelişimi ve vizyonuna yönelik beklentiler alındı. Çalıştayda ayrıca İSİB’in önümüzdeki yıllarda yapacağı etkinliklerin verimliliğini artırmak adına odak noktaları tespit edildi. Çalıştaya ilişkin detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4
ISK-Sodex’teki Info Standımız ile İhracatçılarımıza Ev Sahipliği Yaptık

16’ıncısı düzenlenen ISK SODEX İstanbul Fuarına Info Stand ile katılan İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) sektörünün en önemli paydaşı ihracatçılarının yurtdışından gelen muhatapları ile yaptıkları toplantılara ev sahipliği yaptı.19’u yabancı ülkeden olmak üzere toplam 750 katılımcının, 119 farklı ülkeden gelen yaklaşık 14 bin yabancı ziyaretçi olmak üzere 90 bine yakın ziyaretçinin yer aldığı ISK SODEX Fuarında, 69 ülkeden gelen 400’e yakın yabancı iş adamının katılımı ile yapılan Alım Heyeti organizasyonunu düzenleyen İSİB, fuarın içerisinde yer verdiği Info Stand ile de ihracatçıların yurtdışı ile köprü kurmasını sağladı. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın da ziyareti ile onurlandırdığı İSİB standında Türk İklimlendirme Sektörünü oluşturan firmaların temsilcileri üç gün boyunca yabancı muhatapları ile bir araya gelerek ürünlerinin ticarileşmesi ve ihracata dönüşmesi konusunda çalıştı. Fuara ilişkin bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4
İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4
ISK-Sodex Alım Heyeti Programımızda 70 Ülkeden 300’e Yakın Misafiri Ağırladık

16’ıncısı düzenlenen ISK Sodex İstanbul Fuarı’nın İSİB tarafından organize edilen Alım Heyeti programı 70 ülkeden gelen 300’e yakın yabancı iş adamının katılımı ile başladı. Türk İklimlendirme Sektörünü oluşturan firmaların temsilcileri üç gün boyunca yabancı iş adamları ile bir araya gelerek ürünlerinin ticarileşmesi ve ihracata dönüşmesi konusunda çalışacaklar. 24 Ekim Salı günü yapılan Alım Heyeti programının açılış törenine İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, İSİB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile ilgili sektör temsilcileri katıldı. Alım heyetine ilişkin bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4
İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4
Sektörümüzden Azerbaycan’a İhracat Atağı

Türk İklimlendirme Sektörünün küresel iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Azerbaycan’da 19-21 Ekim’de yapılan Aquatherm Bakü fuarına Milli Katılım organizasyonu düzenledi. Azerbaycan ve Kafkasya’nın en büyük sektörel fuarı olan Aquatherm Bakü Milli Katılım organizasyonuna İSİB üyesi 10 Türk firması iştirak etti. Ayrıca 9 Türk firması da fuara bireysel olarak katıldı. İSİB standı Türkiye’den katılımcıların aktif olarak kullandığı görüşmelerini ve toplantılarını gerçekleştirdiği bir yer olarak faaliyet gösterdi. Azerbaycan’daki organizasyona İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal ile Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aktaş katıldı. Fuara ilişkin bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4
İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4
Aquatherm Taşkent Fuarı’na Milli Katılım Organizasyonu Gerçekleştirdik

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 4-6 Ekim tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent şehrinde gerçekleştirilen Aquatherm Taşkent Fuarı’na milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. Özbekistan’da HVAC teknolojileri alanındaki son gelişmeleri ve yenilikleri sunan tek endüstri ihtisas fuarı olan Aquatherm Taşkent Fuarının bu yıl 11.’si düzenlendi.  Özbekistan Yapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ozoda Jo’rayeva ve İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal’ın açılış konuşmaları ile başlayan fuar bu sene, ulusal ve uluslararası üreticiler, distribütörler ve acentelerden oluşan 237 katılımcı firma ile 5000’den fazla ziyaretçiyi ağırladı. Fuarda ağırlıklı olarak Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Tesisat sistemlerine yönelik ürünler sergilendi. Fuara ilişkin bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4
İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4
İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 21
İSİB Ekim Ayı Bülteni 2023 - 4

Bülten Üyeliği

Güncel haberler için üye olun (sadece İSİB üyeleri)