Skip links

ISIB Aralık Ayı Bülteni

ISIB Aralık Ayı Bülteni - 1
ISIB Aralık Ayı Bülteni - 2
ISIB Aralık Ayı Bülteni - 3

Türk İklimlendirme Sektörü, 2021 yılının başında, yıl sonu için hedef olarak koyduğu 5 Milyar dolarlık ihracat hedefini 1,2 milyar dolar daha artırarak 6 milyar 196 milyon dolarlık ihracat büyüklüğü ile yılı kapattı.

Sektörün ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 32,9 büyürken 2021 yılbaşından bu yana Türkiye ihracatından aldığı pay yüzde 2,7 olarak gerçekleşti. Ülkemizin 2020 yılında ihracatın ithalatı karşılama oranı %83,4 iken 2021 yılında iklimlendirme sektörünün ihracatının ithalatı karşılama oranı ise %96,1‘e yükseldi.

ISIB Aralık Ayı Bülteni - 4
ISIB Aralık Ayı Bülteni - 5

İSİB, kardeş ülke Azerbaycan’da mühendisler ve profesyoneller için ‘’İklimlendirme Sistem Seçimi’’ konulu bir seminer ile ikili çalışmaların ilk ayağını gerçekleştirdi.

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal’ın katılımıyla 20 Aralık 2021’de gerçekleştirilen seminerde Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) profesyonel uzmanları mekanik sistemlerden, enerji verimliliğine, HVAC sistemlerinin kullanım yerlerine göre değişimlerinden seçim çeşitlerine göre pek çok konuda değerli bilgiler paylaştı.

ISIB Aralık Ayı Bülteni - 4
TÜRKİYE, AVRUPA BİRLİĞİ YEŞİL MUTABAKATININ NERESİNDE?
­

Yeryüzünün yaşam kalitesini artırarak küresel bir yeşil dönüşüm sağlamayı amaçlayan Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı kapsamında en fazla değişim ve dönüşüm geçirmesi beklenen tarım, elektronik, ambalaj, plastik, tekstil, inşaat ve inşaata girdi sağlayan imalat kolları gibi sektörlerde Türkiye KOBİ’ler ile birlikte düzenlemeleri yorumlayarak, gelişmeleri takip ediyor ve oluşturulacak standartlara uyum sağlamak konusunda hızlı adım atabilme yeteneğini geliştiriyor.

ISIB Aralık Ayı Bülteni - 4
DESTEK YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?

İhracatçıların gerek duyduğu tüm destekler artık tek bir yönetim sistemi altında toplanıyor!

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan, üretici firmalara pazara giriş kapsamında dijital yol ve yöntem gösterici Destek Yönetim Sistemi, ihracatçılara kolaylık sağlamaya devam ediyor.

ISIB Aralık Ayı Bülteni - 4
MEHMET ŞANAL, BLOOMBERG HT CANLI YAYININDAYDI!

İSİB Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şanal, Bloomberg HT canlı yayınında üretici fiyatlarındaki artışın iklimlendirme sektörüne etkisini değerlendirdi.

ISIB Aralık Ayı Bülteni - 4
ISIB Aralık Ayı Bülteni - 13
ISIB Aralık Ayı Bülteni - 4

Bülten Üyeliği

Güncel haberler için üye olun (sadece İSİB üyeleri)